v učebně č. 40 (1.patro, učebna třídy 5.A). Schůzka je dobrovolná, všechny důležité informace ohledně času odjezdu, návratu a výše kapesného na vstupy do památek Vám budou zaslány do Bakalářů.
V případě potřeby mě můžete kontaktovat na tel. 732 246 585.
S pozdravem
Zuzana Sovová

Atletický víceboj

V úterý 30.4. se naše škola zúčastnila atletického trojboje 1.stupně, který organizovala ZŠ Pražská. Zúčastnilo se 8 žáků a žákyň z prvního stupně. Společně soutěžili v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a běhu na 50m. Všichni zúčastnění podali skvělé výkony a v konkurenci devíti škol obsadili první místo. Na fotce místo 2., ale organizátoři dodatečně poslali upravené výsledky. Chybka se holt stane …:) Děkujeme všem za reprezentaci školy.

Kooperativní obrazek – Den Země

Třídy 3.B a 4.B se také minulý týden při výtvarné výchově zapojily do projektu Den Země a vytvořily na toto téma kooperativní obrazek.

Pohár rozhlasu

V pondělí 29.4. a v úterý 30.4. se naše škola zúčastnila 55. ročníku Poháru rozhlasu v Mladé Boleslavi.

V pondělí vyrazili na atletický stadion bojovat šesťáci a sedmáci. Ve velké konkurenci byly úspěšnější dívky, které obsadily 3.místo z 17 družstev. Chlapci skončili na 9 místě. Mezi naše nejúspěšnější závodníky patřil Patrik Pospíšil, který ve skoku do výšky skočil 150cm. Zároveň zvítězil i v běhu na 1000 m.

V úterý skončily holky na 6. místě a kluci na na 12. místě. Všichni podávali krásné výkony za slunného počasí. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

135 let školy

Neuvěřitelné. Škola na Husově náměstí v Benátkách nad Jizerou stojí už 135 let. Výročí sice není
úplně kulaté, ale tento rok je čímsi výjimečný. Narozeniny školy jsme oslavili nejen vydáním brožury,
která zábavnou formou vypráví o vzniku a o historii školy a obsahuje jména dětí a fotografie všech
současných tříd. Zároveň se můžete pokochat fotografiemi zachycujícími školní i mimoškolní život
dnešních žáků, ale i těch, kteří školu již dávno opustili.
U příležitosti třídních schůzek jsme umožnili rodičům i ostatním návštěvníkům přístup do obou budov
školy, vedení i vyučující, bývalí žáci i bývalí učitelé procházeli chodbami, nakukovali do tříd.
V některých učebnách probíhaly zajímavé prezentace pomůcek (fyzikální pomůcky, 3D tiskárna,
virtuální realita atd.).
Slavit budeme i na konci května, kdy nás čeká velká celoškolní akce, a to cirkus Happy Kids. Děti od
první do deváté třídy během týdne nacvičí opravdové cirkusové vystoupení a proběhnou tři
představení pro rodiče i veřejnost. Na to se obzvlášť těšíme.
Škole všichni přejeme spoustu dalších spokojených let, super žáky a bezva učitele i ostatní