Aktuality

Sběr starého papíru

Od 7.00 do 8.00 RÁNO
  • 10.10. pondělí – 1.AB
  • 11.10. úterý – 2.AB
  • 12.10. středa – 3.ABC
  • 13.10. čtvrtek – 4.AB
  • PLUS úterý 11.10. a čtvrtek 13.10. od 15:00 do 16:00 všechny třídy. 
  • 17.10. pondělí – 5.ABC
  • 18.10. úterý – 6.AB, 7.A
  • 19.10. středa – 7.B, 8.A
  • 20.10 čtvrtek – 8.B,9.AB
  • PLUS úterý 18.10. a čtvrtek 20.10. od 15:00 do 16:00 všechny třídy. 

Jde hlavně o sběr dětí, nejedná se o soutěž rodičů. Je nám jasné, že většinou je nutné sběr dovézt autem na místo, ale pomoc při přípravě, nakládání a vykládání by měla být pro děti automatická. 

Prosíme samostatný karton nedávat. Pokud je ale papír v kartonové krabici, je to v pořádku. 

Bakterie v 5.C

V hodině přírodovědy jsme se dozvěděli, že i prospěšné bakterie (např. lactobacillus) jsou součástí živé přírody. Paní učitelka nám vyprávěla, jak se dá vyrobit domácí jogurt. Rozhodli jsme se to společně zkusit a výsledku nelitujeme. Bakterie se při teplotě 45°C namnožily a vzniknul nám krásný hustý jogurt, na kterém jsme si druhý den o svačině pochutnali.
Abychom nezapomněli, jak se jogurt vyrábí, napsali jsme si postup výroby jako diktát. Někteří z nás ho už úspěšně vyrábí i doma.
5.C

Spolupráce prvňáků a deváťáků

Minulý týden byli prvňáčci z 1.B na návštěvě u svých velkých spolužáků z 9.B a nakreslili deváťákům do sešitu Čj na památku obrázek, aby se jim dobře učilo a připravovalo na přijímací zkoušky. Dnes na oplátku navštívili deváťáci prvňáčky a vyrobili společně panenku nebo panáčka z vlny. Bylo moc hezké pozorovat, jak tihle “malí” dospělí mile a  trpělivě pomáhají svým  svěřencům. Děti si panáčky a panenky daly do penálu, aby měly svého maskota stále po ruce.
Nebojte, vyrobili jsme i pro děti, které dnes nebyly ve škole 🙂 Skvělá spolupráce. Děkujeme a těšíme se na další. A to bude dlabání dýně!

Přírodovědná praktika ve čtvrtek 29.9.

Dnes na praktikách měli žáci za úkol postavit “plavidlo” z papíru A5 tak,aby na vodě uneslo co největší zátěž. Nejlépe si vedl Kuba T. a Pavel P.,kterým jejich loďka uvezla 20 šroubů o celkové hmotnosti 200g. Dále bylo úkolem postavit co největší věž z 10 listů papíru tak,aby unesla zátěž 300g. Zde se nejlépe vedlo Verče J. a Ádě J., které postavily věž vysokou 103 cm.

Adaptační kurz 6.ročníků

Žáci šestých ročníků ve dnech 13.-16.9. 2022 absolvovali adaptační kurz na horské chatě U Pašeráka v Rejdicích nedaleko Kořenova. Cílem kurzu bylo zpříjemnit dětem přechod z prvního na druhý stupeň, zároveň stmelit kolektiv s nově příchozími žáky a novými třídními učitelkami. O celý program, zajímavé hry a soutěže se postarali instruktoři, kteří s kolektivem trávili veškerý čas. Ze zpětných reakcí děti se pobyt vydařil, tudíž adaptace splnila svůj účel.

Běh zámeckým parkem 2022

Ve čtvrtek 22.9.2022 se uskutečnil 42. ročník tradičního Běhu zámeckým parkem. Přípravu nám letos trošku znepříjemnilo počasí. Vydatný déšť po poledni rozbahnil některé úseky plánované trasy a na poslední chvíli jsme museli trasu drobně upravovat. Dle ohlasů v cíli to závodníkům naštěstí nevadilo.

Na trase se sešlo celkem 262 sportovců ze ZŠ Pražská, ZŠ Otevřeno, ZŠ Brodce, ZŠ Předměřice a z domácí ZŠ Husovo náměstí, kteří si to spolu „rozdali“ v 10 kategoriích. Ke starším běžcům se přidalo 39 předškoláků z mateřských škol. Na závěr jsme opět vypsali volnou kategorii pro veřejnost, kde mohli zabojovat rozdat rodiče, učitelé nebo bývali absolventi základních škol.

Medaile a ceny pro nejlepší běžce předávali čeští kajakáři, olympionici Ondřej Štěpánek a Jiří Prskavec, kteří se nezapomněli „na bedně“ s vítězi vyfotit.

Celkovým vítězem v dívčí i chlapecké kategorii se stala ZŠ Husovo náměstí, když se našim žákům podařilo s přehledem obhájit loňské vítězství a oba poháry zůstaly „doma“.

Celá akce proběhla hladce, vše na sebe pěkně navazovalo a sportovci si běh užili. A hlavně pro ně ho pořádáme! Takže příští rok se těšíme!

Kompletní výsledky: ZDE