Aktuality

Den sourozenců

Ve středu 10. dubna jsme si na naší škole připomněli Mezinárodní den sourozenců, který na tento den připadá. Sourozenci nebo kamarádi mohli přijít ve stejném nebo podobném oblečení. Jeden chlapec přišel s košíkem hub, protože jeho sourozenec je ještě u maminky v bříšku – jak se říká , ,,je ještě na houbách”. Tento roztomilý moment nám připomněl, že rodinné pouto začíná již před narozením.

Matematické soutěže

Koncem března proběhlo krajské kolo matematické olympiády na Kladně, kam se probojovali Matěj P. a Matěj J. Kluci se reprezentace naší školy zhostili statečně, ale po návratu přiznali, že tohle už bylo opravdu těžké. Na začátku dubna si jeli vyzkoušet okresní kolo v matematické olympiádě žáci šestých a osmých tříd. Uspět se jim sice nepovedlo, ale přivezli si nové zkušenosti a zážitky. V dubnu se také uskutečnilo školní kolo Matematického klokana, kde jsme s radostí zjistili, že nám rostou noví “matematičtí geniové”. V kategorii Cvrček se na 1.místě v Mladoboleslavském okrese umístila Maruška K. ze 3.B.
Všem našim žákům děkujeme za reprezentaci a přejeme jim, ať jim to počítá i dál.

Hudebka v 3.B

V hodině hudební výchovy si dnes děti ze 3. A vyzkoušely různé společenské tance. Snažily se udržet tempo a kroky s paní učitelkou, což nebylo tak jednoduché, jak si asi myslely. Rozhodně si ale hodinu užily naplno

Turnaj v malé kopané v Mladé Boleslavi

V úiterý 9.4.2024 se chlapci z 8. a 9. ročníků zúčastnili turnaje v malé kopané v Mladé Boleslavi. Kluci statečně bojovali a ze skupiny postoupili z prvního místa. V semifinále prohráli 0:1 a čekala je bitva o 3. místo. I tady bohužel prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1 a turnaj ukončili na 4. místě. 

Zápis do 1.tříd

Zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2023/2024 se u nás na škole konal v úterý 9.4. 2024. Velmi nás potěšil velký zájem o naši školu. V řádném termínu přišlo 65 předškoláčků v doprovodu svých rodičů a další jsou přihlášeni na náhradní termín.

Děti přišly k zápisu dobře připraveny. Úkoly, které pro ně byly přichystány, se snažily zvládnout co nejlépe.
I přes dobrou připravenost se spousta dětí potýkala se špatnou výslovností (převážně sykavek) a nesprávným držením tužky. Věříme, že do nástupu do 1. třídy se většině podaří tyto nedostatky alespoň z části napravit. 
Těšíme se na září, až je budeme moct přivítat v prvních třídách.

Děkujeme všem rodičům, kteří si předem připravili všechny potřebné dokumenty. Ulehčilo  to celý průběh přijímacího řízení.

Vedení školy a učitelé 1. stupně