Běžím, běžíš, běžíme!!! – BĚH ZÁMECKÝM PARKEM

A je to tu. Jako každý rok Základní škola Husovo náměstí organizovala Běh zámeckým parkem. Tentokrát už 38. ročník. Účastnilo se 450 dětí z pěti škol (ZŠ Husovo nám., ZŠ Pražská, ZŠ Předměřice, ZŠ Čachovice a ZŠ Chotětov) společně s dětmi z Mateřských škol z Benátek a okolí.
Nejprve děti skládají při společném nástupu slavnostní slib o sportovním chování při závodě. Pak se již závodníci staví na startovní čáru, čekají na pokyn a vybíhají na trasu vedoucí krásným parkem benáteckého zámku. Školkové děti, předškoláčci, často s rodiči jako doprovodem, běží malý okruh, školní děti jeden nebo dva velké. Rodiče, prarodiče, tety, strýcové, spolužáci a kamarádi fandí, v cílové rovince jde o všechno. Ve tvářích všech závodníků se odráží únava a vyčerpání, ale i radost z toho, že závod dokončili.
Děti z mateřských škol a prvňáčci dostávají účastnické medaile, pro některé první medaile v životě. Vyšší ročníky už si musí medaile zasloužit, oceněni jsou vždy první tři v dané kategorii (viz výsledková listina). Gratuluje jim a ceny předává benátecká sportovkyně, Magdalena Erbenová, reprezentantka České republiky v ženském ledním hokeji a in-line hokeji spolu s benáteckým místostarostou RNDr. Pavlem Štifterem, ředitelem ZŠ Husovo náměstí Mgr. Radkem Dostálem a ředitelem ZŠ Pražská Mgr. Janem Novotným.
Ale ani ostatní závodníci nepřišli zkrátka, dokázali uběhnout svůj mnohdy první závod od začátku až do konce, užili si neopakovatelnou atmosféru a měli určitě dobrý pocit ze sportovního výkonu.
Všem velká gratulace a těšíme se zase za rok na shledanou.

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz