Exkurze do Mladé Boleslavi

Ve středu 2.října vyrazily obě šesté třídy do Mladé Boleslavi. V plánu byla návštěva Městského paláce Templ – program jsme zvolili tak, aby navazoval na probírané učivo dějepisu, tzn. pravěk, doba bronzová. Děti si vyzkoušely spoustu zajímavých činností a dozvěděly se hodnotné informace. Poté jsem se všichni přesunuli ke staroměstské věži a z ní jsme shlédli na celou Boleslav. Odtud jsme se vydali přes Českobratrské náměstí do minizoo při Domu dětí a mládeže. Když jsme si prohlédli všechna zvířata a rostliny, došli jsme si na oběd do obchodního centra Bondy.

A co na to děti?

V Mladé Boleslavi se mi nejvíc líbilo tepování, zrnotěrka, tkaní a výroba měděných šperků. Také se mi líbila zoo, sice tam nebyla žádná exotická zvířata, ale byl tam sokol, který mi byl sympatický, Nemo a Dory a zpívající sýček. Nejvíce mě rozesmálo, když si spolužačka Jana namočila rukáv do vody. Výlet bych všem doporučila. (Miriam)

Nejvíc se mi líbila zoo, ze zvířat nejvíc krokodýl, ale zaujala mě i želva, protože měla hlavu jako krokodýl. Bylo to tam moc hezké. V Templu nám hezky vyprávěli. Líbily se mi tam kostry a to, jak jsme si vyráběli různé výrobky. (Tadeáš)

Když jsme byli v muzeu, vyráběli jsme různé věci, které dělali lidé v pravěku. Vyzkoušeli jsme si zrnotěrku, tepování, tkaní, slyšeli jsme povídání o pravěku. Potom jsme šli do zoo a pozorovali zajímavá zvířata. Já jsem si vyfotila orla, výra, kraba a ovci. Nakonec jsme šli do Bondy a tam většina měla hlad a šla jíst, ale já a kamarádka Viky jsme se procházely po obchodech a koukaly na knížky. (Dia)

Mě se nejvíc líbila zoo, protože tam byly želvy, krokodýli a krabi. V Templu se mi líbily staré nálezy a mince. (Matěj Ho.)

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz