Hodnocení školního roku 2021/2022 z pohledu vedení školy

Máme za sebou další školní rok, který utekl jako voda… Je to nedávno, co jsme vítali prvňáčky 1.9.2021 ve škole a oni již mají svůj první školní rok za sebou. Podzim byl ve znamení karantén a uzavírání tříd. Díky předchozím zkušenostem jsme se s distanční výukou vypořádali poměrně slušně, i když je nám jasné, že to není ideální styl výuky pro všechny.

V únoru nás všechna zaskočila situace na Ukrajině. Společně s městem Benátky nad Jizerou jsme zřídili adaptační skupinu pro děti z Ukrajiny, která fungovala prakticky od začátku konfliktu a její činnost skončila poslední červnový týden. Velký dík patří všem zapojeným vyučujícím naší základní školy, dobrovolníkům a učitelkám z Ukrajiny.

V průběhu celého školního roku jsme uspořádali řadu exkurzí, přednášek, projektů, divadel, zúčastnili se řady vědomostních olympiád i sportovních soutěží, všechny třídy vyjely na ozdravné pobyty a výlety, zvládli jsme vyjet na dva lyžařské kurzy a v červnu deváťáci na vodácký kurz.

Do školy jsme pořídili nové tiskárny, 3D tiskárnu, notebooky, tablety a stolní počítače. Některé třídy bylo potřeba vybavit novými lavicemi a židlemi. Na léto je naplánované malování a úprava podlahových krytin ve vybraných třídách a úprava dětských WC. Vzhledem k navyšování cen energií testujeme vybavení tříd LED zářivkami a v řešení je i návrh solární elektrárny.

V současné době se navyšuje kapacita školy na 530 žáků. Přesto ale máme některé třídy doslova přeplněné a není ani fyzicky možné víc dětí do místnosti vměstnat. Situace nám není lhostejná a usilovně pracujeme na možnostech rozšíření školy. V současné situaci je ale velmi složité získat prostředky na celý nový areál na Kosince. Přesto věříme, že se nám školu rozšířit podaří.

Za tento školní rok patří velký dík všem vyučujícím, vychovatelkám, asistentům pedagoga, provozním pracovníkům školy, zřizovateli, rodičům a hlavně všem „našim“ dětem. Užijte si léto, odpočívejte, sportujte a pořádně se odreagujte.

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz