Hodnocení školního roku z pohledu vedení školy

Školní rok 2020/2021 máme za sebou, vysvědčení jsou rozdaná a děti na prázdninách.

Situace v průběhu roku nebyla pro nikoho jednoduchá a přinesla plno razantních změn do výuky i do životů nás všech. Většinu školního roku jsme strávili na distančním vzdělávání. Žáci a učitelé nemohli být spolu a většinou se vídali pouze na dálku. V průběhu roku jsme upravovali systém distanční výuky tak, aby byla co nejvíce přijatelná pro co nejvíce žáků. Přesto po roce cítíme, že se „nůžky vzdělávání“ ještě více rozevřely. Na druhou stranu se rozvíjely u žáků i jiné kompetence než při prezenčním vzdělávání (samostatnost, schopnost rozvrhnout si časový plán, práce s počítačem atd.). To, jaký vliv bude mít tento nestandardní rok na žáky, ukáže až čas. 

Po návratu žáků do škol jsme se rozhodli podporovat školy v přírodě, exkurze a školní výlety, čehož využily všechny třídy. Podle reakcí dětí si všichni akce užili a všichni byli moc rádi, že mohou být spolu. Deváťáci stihli vodácký kurz a připravili se na závěrečnou slavnost, která se moc povedla.

V současné době máme kapacitu 480 žáků plně naplněnou a všechny místnosti obsazené. Od září otevíráme dvě první třídy a poprvé jsme museli uchazeče odmítat. V současné době pracujeme na navýšení kapacity alespoň na 500 žáků, což situaci vyřeší pouze krátkodobě. Proto společně s městem Benátky nad Jizerou plánujeme rozšíření školy o novou budovu, reprezentativní tělocvičny, školní jídelnu a atletický areál. Máme před sebou plno práce, ale zvyšující se zájem o naši školu nám napovídá, že děláme správně.

Na závěr chceme všem popřát krásné prázdniny a pohodovou dovolenou. Odpočívejte, načerpejte dostatek energie, sportujte, pěstujte své koníčky. Hezké dny!

 

Mgr. Zuzana Sovová
Mgr. Radek Dostál
Mgr. Václav Burkovec

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz