BĚH ZÁMECKÝM PARKEM 2019

„Zámečák“ po čtyřicáté

Co? Letos se konal jubilejní 40. ročník Běhu zámeckým parkem, který se za ta léta stal pro Benátčany i pro obyvatele okolních obcí opravdu pojmem. Kdo neběžel „Zámečák“, jako by nebyl.

Kdy? Běželo se ve čtvrtek 26. září. Slavnostní nástup se konal ve tři hodiny odpoledne a pak už postupně běžely děti jednotlivých kategorií. Zhruba v pět hodin moderátorka vyhlásila vítěze.

Kdo? I tentokrát se běhu účastnili žáci ZŠ Husovo náměstí, ZŠ Pražská, ZŠ Otevřeno, ZŠ Předměřice, a ZŠ Chotětov společně s dětmi z Mateřských škol z Benátek a okolí. Překvapilo nás množství nejmladších školkových dětí, které běžely s rodiči – jsou mezi nimi určitě budoucí atletické hvězdy. I když některé děti běžely podobný závod poprvé, daly do toho všechno a mohly se radovat z medailí za účast, vítězové pak z pěkných cen.

Kdo byl u toho? Letos Benátky poctil svou návštěvou známý atlet, desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Choval se velice mile a bezprostředně, snažil se běžce motivovat i uklidňovat. Dokonce si zaběhl dva závody s žáky. Zároveň předával medaile vítězům.

 Dále byli přítomni starosta Benátek nad Jizerou RNDr. Karel Bendl, místostarosta a ředitel ZŠ Husovo náměstí Mgr. Radek Dostál a ředitel ZŠ Pražská Mgr. Jan Novotný, kteří rovněž gratulovali vítězům a předávali ceny.

Nesmíme zapomenout na přítomnost rodičů, prarodičů, kamarádů a ostatních fanoušků, kteří dokázali vytvořit báječnou atmosféru.

Co bylo navíc? Letos jsme připravili novinku, a to otevřenou kategorii, do které se mohl přihlásit každý, kdo měl zrovna chuť poměřit si síly s ostatními. Běželo asi dvacet dospěláků, kteří si závod evidentně užili.

Kdo vyhrál? Kompletní výsledkové listiny jsou k vidění na webu ZŠ Husovo náměstí. V kategorii dívek zvítězila ZŠ Pražská, pohár pro kategorii chlapců si vystaví ZŠ Husovo náměstí

Všem závodníkům patří velká gratulace, všem organizátorům velký dík. Už teď se těšíme na příští rok.

 

Výsledky letošního 40. ročníku BĚHU ZÁMECKÝM PARKEM najdete zde: ZDE

Výsledky předškoláku: ZDE

Foto + video:

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”431″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”222″ thumbnail_height=”151″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

A záznam LIVE streamu: 

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz