Lyžák Klínovec a Velká Úpa

Po loňské vynucené pauze byl letos obrovský zájem o lyžařský kurz. Z tohoto důvodu jsme vyjeli na dvě místa – klasicky na Klínovec a ve stejném termínu i do Velké Úpy.

Na obou místech se nám sešla bezva parta dětí a i podmínky byly v Krkonoších i Krušných horách obdobné. Hlavní lyžařský a snowboardový program začal v pondělí ráno. Podmínky nebyly ideální, sníh pouze na svahu a v žádném případě v dokonalém stavu a ani dostatečně silné vrstvě. I tak jsme se do akce vrhli s velkou vervou, rozjížděli se po pauze a někteří dělali první „krůčky“ na lyžích nebo snowboardu. Úterní program připomínal spíše vodácký kurz. Na všech horách intenzivně pršelo a pro pohyb po sjezdovce bylo potřeba opravdu velkého odhodlání. Přesto jsme to přežili a odměnou nám byla středeční teplota pod nulou a čerstvá pokrývka přírodního sněhu. Čtvrteční slunečné počasí a bezvadně upravené svahy pro nás byly satisfakcí za předchozí nepříznivé podmínky. A na závěr nás v pátek čekalo dopoledne na svahu a po obědě odjezd.

Večerní program po celý týden byl ve znamení seznamovacích her, společných akcí, soutěží, scének a došlo i na přednášku o první pomoci. A co by to bylo za lyžák, kdybychom poslední večer nedali diskotéku.

Je fajn, že se nám na obou místech podařilo zvládnout lyžák bez větších problémů a úrazů. Lyžák, který byl plný pohybu, hor, smíchu, společných zážitků a povedených hlášek. Už dlouho jsme se nesetkali s takhle povedenou skupinou sportovců a pomalu se nám ani nechtělo nastoupit do autobusu, který nás odvezl zpátky domů.

Děkujeme firmě Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o. za finanční podporu.

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz