Lyžařský a snowboardový kurz

V neděli 8.1.2022 jsme vyrazili na lyžařský a snowboardový kurz. Vzhledem k tomu, že se ve čtvrtek uzavřel areál na Klínovci, kam pravidelně jezdíme, plno z nás tušilo, že to s pohybem na svahu nebude nijak valné.

V pondělí ráno jsme vyrazili na obhlídku skiareálu a ujistili jsme se, že na lyžování to zatím opravdu moc nevypadá. Cestou zpátky jsme se podívali do Německa a na odpoledne jsme si objednali jízdu parní lokomotivou a historickými vozy. Po obědě jsme vyrazili zpátky do Německa, svezli se vlakem a na chalupu jsme se vrátili těsně po setmění. Po večeři nás čekaly společné seznamovací soutěže (ledolamky), vystoupení „kouzelníka“ a scénky, které si připravily děti. Za pondělí jsme našlapali mimo chalupu celkem 17 km.

Úterní ráno nás přivítalo lehkým sněhovým popraškem.  Dopoledne jsme se přesunuli autobusem na Boží Dar a po turistické značce jsme se dostali na vrchol Klínovce. Cestu z kopce jsme vzali po sjezdovce a zbytky sněhu lákaly k různým radovánkám, které aspoň trošku připomínaly zimu. Oběd byl domluvený na pozdější dobu, a tak nám po něm zbyl čas jenom na hry po okolí – lidské pexeso a Kimovy hry na procvičení paměti. Po večeři přednáška „horské služby” a na závěr trocha teorie z první pomoci. A samozřejmě nemohlo chybět ani praktické procvičení. V úterý máme v nohách 16 km.

Ve středu nám počasí nepřeje a lehce prší. Autobusem se přesouváme do Karlových Varů. Po krátké procházce po městě a rozchodu se rozdělujeme na dvě skupiny. Jedna se přesouvá do bazénového centra a jde se vykoupat. Kdo do bazénu nechtěl vyrazí na detailnější prohlídku kolonády. Po kolonádě vystoupáme a Karlovy Vary obcházíme po okolních kopcích. Kromě hezkých výhledů na město objevujeme i vyvýšenou stezku nad oborou daňku a srnců.  Po návratu a večeři proběhl program v maskách a na závěr opět společné hry. Ve středu nám to kolem Varů vyšlo na 11 km.

Dopoledne jsem vyrazili do Německa na vrchol Fichtelberg, který můžeme každý den pozorovat od chalupy. Sníh také nic, ale za to nám na vrcholu velmi vydatně foukalo. Zvládli jsme vcelku pěkné převýšení a po pozdějším obědě, kdy venku slušně pršelo, jsme udělali aspoň pár her kolem chalupy a před večeří ještě dobrovolné uvnitř. Poslední večer nemohla chybět závěrečná diskotéka. Solidní výšlap a zhruba 10 km.

V pátek dopoledne nás čekalo balení a úklid a krátká procházka (7 km) k větrným elektrárnám, které se nám celý týden točily nad chatou. Po obědě naložení zavazadel a hurá domů.

Za dobu, co jezdíme na lyžák na Klínovec, se nám nestalo, že by se nedalo jezdit celý týden. S počasím bohužel nic moc neuděláme. Přesto doufáme, že si to děti užily a poznaly hory aspoň trochu jinak.

 

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz