Malta

Letos jsme ve škole připravili zahraniční vzdělávací pobyt, tentokrát na Maltě. Naplánovány byly výlety, koupání a především výuka v místní škole.
 
Ihned po výstupu z letadla nás pohltilo vedro. Na letišti nás přivítal zástupce školy ESA, dostali jsme informační materiály a pak už jsme mířili rovnou do rodin, kde jsme byli ubytováni, abychom si i ve volném čase procvičili angličtinu. V neděli byl na programu celodenní výlet po ostrově. Nejdříve jsme navštívili 3 historická města Senglea, Cospucia a Vittoriosa. Viděli jsme krásné starodávné centrum, Památník svobody a mnoho dalších zajímavých míst. V poledne následovala prohlídka přímořského městečka Marsaxlokk, kde jsme měli čas na nákup na místním trhu. Poslední zastávkou byla přírodní památka Blue Grotto, pro zájemce byla možnost výletu na lodičkách. A protože bylo opravdu horko, museli jsme se vykoupat.
 
Od pondělí nás čekala škola. Překvapilo nás příjemné prostředí a ochota všech pracovníků. Obdrželi jsme dárky – tričko a tašku s logem školy ESA. Následoval vstupní test a rozdělení do dvou skupin na úrovně A2 a B1. Někteří byli velmi mile překvapeni ze své úrovně AJ. Náplň hodin byla zaměřena zejména na konverzaci. Každý den jsme měli nové téma a učitelé nás rozhodně nešetřili. Ve volnu jsme navštívili spoustu zajímavých míst.
 
Pobyt na Maltě byl nádherný, poučný, inspirující, vyčerpávající a hlavně nezapomenutelný.
 
Mgr. Zuzana Sovová
 
 
Co na to děti?
 
Na Maltě se mi líbilo to, že jsme měli i odpolední volno. Dále výborná restaurace ve škole. Moc milá paní učitelka ve škole a zábavný program. Šimon D.
 
Bylo to super. Nemůžu tomu výletu nic vyknout. Mnohokrát lepší než Anglie. Nejlepší školní výlet. Dobře vymyšlený program. Emma N, a Anička K.
 
Odletěli jsme 8. června v sobotu z Prahy. Let nebyl moc dlouhý a přistání bylo klidné. Rozřadili nás do rodin. Každý den jsme jezdili do školy a pak měli vždy nějaký program nebo jesme jeli na pláž. Velmi jsem si to užil a doufám, že se tam jednou vrátím. Matěj Š.
 
V sobotu 8.6. jsem odletěli na Maltu. Každý den jsme se tam 3 hodiny učili a různých tématech. Veškerá konverzace probíhala v anglickém jazyce. Po škole jsme jezdili na výlety po ostrově. Každý výlet byl jiný a všechny památky se nám líbili. Kateřina S., Martina F. a Ludmila K.
 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”410,411″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”222″ thumbnail_height=”151″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz