Okresní a krajské kolo v přehazované

Jako každý rok se naše škola zúčastnila okresního kola v přehazované, které se konalo v Mladé Boleslavi. Letos jsme na turnaj jeli s vyššími ambicemi, i když to máme na těchto soutěžích velmi těžké. V hodinách tělesné výchovy se žáci přehazovanou učí, ale bohužel nemáme prostory s oficiálními rozměry hřiště, takže si to poprvé vyzkouší až na samotném turnaji. Nová hala by nám moc pomohla, a to nejen na přehazovanou.

Po domluvě s pořadateli jsme na letošní ročník přihlásili hned dvě družstva, jelikož v této věkové kategorii jsme letos měli mnoho velmi šikovných sportovců. Na turnaji bylo celkem 10 družstev, která se nalosovala do dvou skupin. Naši žáci si nepřáli být ve stejné skupině a to se jim i vyplnilo.

Družstvo A si postupně poradilo s družstvy ZŠ Kněžmost, ZŠ Mnichovo Hradiště, ZŠ Dolní Bousov a se 7.ZŠ Mladá Boleslav. Bez jediného zaváhání ovládli skupinu a čekali na soupeře z druhé skupiny.

Družstvo B se nenechalo zahanbit a předvádělo také výborné výkony, chvílemi se kantorům i divákům tajil dech. Naše druhé družstvo změřilo své síly se školami z Dobrovic, Čachovic a s 9. a 5. ZŠ Mladá Boleslav. Po heroické koncovce proti Čachovicím a 5. ZŠ Ml. Boleslav vyhráli naši žáci i druhou skupinu.

Po krátké pauze se odehrálo semifinále, kde náš A tým porazil 9. ZŠ Ml. Boleslav ještě před koncem časového limitu. B tým bojoval, co mu síly stačili, ale na Kněžmost to bohužel nestačilo. B tým si tedy zahrál opět proti 9. ZŠ Ml. Boleslav, kde se jim po nevydařeném začátku podařilo udělat neskutečný obrat ve skóre a po uplynutí herního času se mohli radovat z překrásného 3. místa. Tým A si ve finále zahrát opět proti Kněžmostu. Byl to náročný dlouhý turnaj a udržet koncentraci nebylo jednoduché. Zápas to nebyl tak jednoznačný, jak někteří předpokládali, ale vítězství si naši žáci vzít nenechali a na konci se mohli zaslouženě radovat z prvního místa a postupu na krajské kolo.

O týden později se konalo krajské kolo až na Kladně, kam přijelo celkem 7 škol. Změna výšky sítě a změna herních pravidel byla velmi znát. Všechna družstva byla velmi vyrovnaná, ale zkušenosti s pravidly se projevily jako veliká výhoda. Naši žáci hráli velmi statečně a kromě 6. místa z krajského kola si odváží i spousty zkušeností.

Našim žákům patří veliká gratulace jak za okresní, tak za krajské kolo, těším se na další společné nejen sportovní akce.

Barbora Doušová

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”381″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”222″ thumbnail_height=”151″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz