Začátek školního roku 2022/2023

Máme za sebou prázdniny, které, jak věříme, si všichni užili a načerpali plno sil do učení a práce. Ve škole jsme se přes prázdniny jako každé léto nenudili. Žádná velká rekonstrukce se neplánovala, ale probíhaly každoroční úpravy – vymalování vybraných tříd, nové podlahy, kde bylo potřeba, nakoupil a rozmístil se nový nábytek, lavice a židle. Proběhla rekonstrukce a rozšíření dětských WC, stejně tak oprava vnitřních omítek, které ve škole trpí. Kompletně jsme nachystali nové třídy pro první ročníky. Vyučující připravili a vyzdobili třídy, chodby a další společné prostory. 

Velmi diskutované bylo téma zvyšujících se cen energií a opatření, které nás letos čekají. Začali jsme vyměňovat stávající osvětlení ve třídách za úspornější. „Papírově“ se dotáhly projekty a začalo se s plánováním a realizací projektů na další školní rok.

Z důvodu zvyšujícího se počtu dětí v Benátkách nad Jizerou a okolí a rostoucího zájmu žáků o naši školu, se nám podařilo navýšit kapacitu školy na 530 žáků (v roce 2004 bylo 300 žáků). Zájem nás velmi těší, ale … budova školy není nafukovací. V současné době se potýkáme s velkým počtem žáků ve třídách, což nevyhovuje současným trendům ve vzdělávání a není to úplně ideální pro samotné žáky. Snažíme se dělit třídy na menší skupiny, ale na to nám pak chybí volné učebny. Kdo zná naši školu ví, jak malá je tělocvična a že ve větší skupině se v ní nic kloudného neudělá. Předcházíme tomu přechodem cvičících do sokolovny, na bruslení a vyšší ročníky chodí dva měsíce do NIBE arény u ZŠ Pražská, ale opět jde o provizorní řešení. Nedostatečná je i velikost školní jídelny, která již dávno zvětšujícímu se počtu žáků nestačí.

Pro naši školu je priorita stavba nového areálu prvního stupně, tělocvičen a školní jídelny na Kosince. Pokud chceme všichni se do školy těšit a vzdělávací proces stále zlepšovat, vedení školy, zaměstnanci školy i zástupci města Benátky nad Jizerou vidí novou školní budovu jako jediné smysluplné řešení. Doufáme, že se se stavbou začne co nejdříve.

Na závěr chceme všem našim žákům popřát úspěšný vstup do školního roku 2022 / 2023, ať se vám všem ve škole daří. Po škole nezapomínejte na regeneraci, sport, aktivní odpočinek. Rodičům přejeme pevné nervy a hlavně klid.

Důležité odkazy
Náš YouTube kanál
Ukázky z fotogalerie
Kontaktní údaje

ZŠ Benátky nad Jizerou,
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz